CMM (üç boyutlu ölçüm cihazı)

Yeni ürün devreye alma aşamasında ve seri üretimde aktif olarak kullanılarak, ölçümlerde doğrulama ve verimlilik sağlanmaktadır.

Ömür Testleri

Tasarım aşamasında ve tedarikçi geliştirme çalışmaları kapsamında tüm burçlar ömür test cihazında yapılan uzun dönemli testler sonucunda devreye alınmaktadır.

Metalografik İnceleme

Giriş kontrol operasyonları sırasında tüm sac ve metal hammadde malzemeler sertlik ölçme cihazında yapılan testler ile kontrol edilmektedir.

Malzeme Yük Testleri

Çekme – basma cihazında belli periyodlarla sac hammadde için hazırlanmış test plakalarının çekme- uzama kontrollerinin yanısıra, ürettiğimiz ürünlerin ilgili standartları gereği tanımlanmış tüm yük testleri yapılmaktadır. (punta kaynak onayları; rotil – rotbaşı – z/rot aşık çıkma testleri; salıncak burç ve rotil çıkma testleri; mil bending testleri vb.)

Boyutsal Kontroller

Giriş – proses – final kontrollerin tamamında uygun ekipmanlar ile periyodik kontroller yapılmakta; ayrıca gerekli durumlarda profil projeksiyon cihazı ve kesme – parlatma cihazları desteği ile ölçüm mikroskobu kullanılmaktadır.