Orjin Automotive San.ve Tic. A.Ş. 1999 yılında yola çıktığı direksiyon ve süspansiyon parçaları imalatı ve pazarlaması konusunda ilk günkü gibi heyecan ve azimle çalışmakta ve sürekli gelişme hedefinden çıkmadan yoluna devam etmektedir.

Bu kapsamda müşteri memnuniyetini ilk görevi olarak belirlemiş, ülke ekonomisinin hedefleri doğrultusunda kendi hedeflerini belirlemekte ve çalışmalarına bu yönde ilerletmektedir.

Araştırma ve geliştirme ;

İnsanlık tarihinde görülmediği kadar bilgiye ulaşılabilen bir zamanda yaşıyoruz. Bilim ve sanayideki değişim hızı hayatımızı önemli aşamada etkilemektedir. Yaşadığımız dünya üzerinde dijitalleşme, endüstri 4.0 ve çevre trend konulardan bazılarıdır. Orjin Automotive’de sadece geleceğe sabitlenmeyip, önemli olan bu trend konuları da ayrıntıları ile incelemeye ve çalışmalarımızı bu yönde yürütmeye çalışıyoruz. Tüm bu konulardaki araştırmalarımız yaptığımız işin önemli kısmıdır. Araştırma ve geliştirme yaparak hem paydaşlarımıza hem de ülkemize karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için çaba göstermekteyiz. Temeli daha eskilere dayanmasına rağmen kuruluşundan bu yana 20 yıldır, araştırmanın ve teknolojik olarak sürekli gelişmenin insan yaşamının kalitesine katkı sağlayacağı inancı ile ürünlerimizi sunmaktayız.

Bu kapsamda teknolojik olarak ilerlemek ve sektöründe söz sahibi olabilmek adına araştırma faaliyetlerimizi çeşitli inovasyon alanlarına yatırım yaparak ilerliyoruz. Bu çalışmaları bir çatı altında toplayıp sistematik olarak yürütebilmek adına 2019 Ağustos ayından itibaren AR&GE Merkezimizin kuruluş çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.

AR&GE Merkezimizde çoğu mühendis olmak üzere, lisans ve önlisans mezunu ile lisansüstü öğrencisi 30’un üzerinde personelimiz ile birlikte bu yola çıktık. Bu yolda çalışmalarımız Bursa Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan Bursa Teknoloji ve Transfer Ofisinin (BTTO) destekleriyle yürütülecektir. AR&GE Merkezimizde makine ve ekipman geliştirme, hat ve proses geliştirme, test yöntemleri geliştirme ve ürün geliştirme çalışmalarını yürütmeyi planlamaktayız. Bu çalışmalarımızı TEYDEB ve TÜBİTAK projeleri ile desteklemek, yapılacak olan çalışmalar patent ve faydalı model alabilecek yönde yürütülecektir. AR&GE Merkezinde kullanılacak olan 3D tasarım ve analiz programları ile kontrollerde kullanılacak CMM ve diğer test cihazları sayesinde pazara daha hızlı ve tüm testleri yapılmış ürünler kazandırılacaktır.

Firmamız ve ülkemizin kazanması adına teknolojik ve inovasyon sağlayıcı adımlar atmaya devam edeceğiz.