Orjin Automotive

Direksiyon ve Süspansiyon Parçaları

1999 yılında kurulan Orjin Automotive; üretim ve satış faaliyetlerini, otomotiv sektörünün kalbi olan Bursa‘da, Hasanağa Organize Sanayi bölgesinde, 15.000 m2 kapalı alana sahip son teknoloji ile donatılmış fabrikasında sürdürmektedir.

300 çalışan sayımız ile Orjin, binek ve hafif ticari araçlar için yaklaşık 8.500 çeşit rotil, rot başı, rot mili, z rot ve salıncak kolu üretimi ve montajı gerçekleştirmektedir.

Orjin Automotive, ürettiği salıncakların kalıplarının tasarımını ve üretimini kendi bünyesinde yaparak her yıl 18 yeni kalıbı ileri teknoloji CNC dik işleme merkezleri ve ekipmanları kullanılarak devreye almaktadır.

Firma, yenilenen araç grupları için kalite anlayışını ve müşteri beklentilerini de ön planda tutarak, her yıl yeni ürünler devreye almaktadır. Son jenerasyon NC kontrollü torna tezgahlarında aşık ve gövde işlenmektedir.

Orjin Automotive, ISO 9001-2015 ve IATF 16949 kalite yönetim sistemi belgelerine sahip olup bu sayede ürünler montaj hatlarında hassasiyetle toplanmakta ve final kontrol sonrası paketlemeye hazır hale gelmektedir.

Montaj hatlarında rotil, rotbaşı, Z- rot ve rotmili montajı gerçekleştirilmektedir. Orjin Automotive’in deposunda satışa hazır yaklaşık 5.000 çeşit ürün bulunmakta ve tüm ürünler barkod sistemiyle takip edilmektedir.

Ayda yaklaşık 10.000 koli ve 800 palet sevkiyat yapılarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilerin talepleri karşılanmaktadır. Orjin, üretiminin % 80’ ini yurtdışına ihraç etmektedir. Kalan % 20’lik pay ise Türkiye pazarına hakim olan istikrarlı bayiler ile gerçekleştirilen yurt içi satışlarını oluşturmaktadır.

Orjin Automotive, sadece bir fabrika değil, aynı zamanda kocaman bir aile olma felsefesiyle, çalışanlarının memnuniyeti ve sosyal haklarının gözetilmesine büyük önem vermektedir.

Orjin Automotive, başta müşterileri olmak üzere tüm paydaşlarının memnuniyetini sağlamayı öncelikli hedef benimsemiş ve çevreye duyarlı bir şirket olarak, istikrarlı bir şekilde ülke ve dünya ekonomisine katkıda bulunmayı kendisine ilke edinmiştir.

IT'S EASY

ORJİN AUTOMOTIVE TANITIM FİLMİ

Bizleri daha yakından tanımak için kurumsal videomuzu izlemeyi unutmayınız.